Позориште "Бора Станковић" Врање и Народни музеј Врање

Вас позивају на отварање изложбе

50 ГОДИНА ГЛУМЕ

о животу и професионалном раду Ивана Бекјарева

Изложба је део фестивала "37. Борини позоришни дани" а

на отварању ће говорити наш познати глумац редитељ и професор лично

Суботa, 21. октобар 2017. у 20 сати

Иван Бекјарев је дипломирао глуму на Факултету драмских уметности у Београду. У дугој и плодној каријери огледао се са подједнаком успехом у свим жанровима и едијима, одиграо више од 120 улога у позоришту, снимио више од 40 филмова у Србији, бившој Југославији и иностранству, као и велики број ТВ серија, био радио и ТВ водитељ и аутор. Најчешће је играо у Југословенском драмском позоришту где је 33 године био члан и дугогодишњи првак. Као гост је играо главне улоге и у осталим београдским еатрима, а такође ии у више других позоришта у Србији.
Добитник је великог броја  награда и плакета: Октобарска награда Београда, награда "Нушићевих дана" за животно дело глумцу-комичару, два "Златна ћурана" на Данима комедије у Јагодини, "Златни смијех" на Данима сатире у Загребу, Награда Југословенске кинотеке за допринос филму...победник је на Фестивалу монодраме и пантомиме у Земуну...

Од оснивања је редовни професор глуме на Академији уметности у Београду, а глумом и режијом се и даље активно бави. Током 16 година је био уметнички директор и селектор Међународног фестивала монодраме и пантомиме у Земуну.

Савез драмских уметника Србије објавио је 2004. године монографију "Иван Бекјарев"

Са отваеања:

Уводну реч директора позоришта Ненада Јовића прочитао је глумац Марко Петричевић, након чега се присутнима обратио аутор. Изложбу је потом отворио градоначелник Врања Слободан Миленковић.