Народни музеј у Врању расписује Конкурс за самосталне и групне изложбе за излагачку сезону 2019. годину.

За више информација изаберите опцију "опширније"

Пријаву могу поднети ликовни и визуелни уметници одговарајуће школске спреме као и историчари уметности са ауторским пројектом из области савремене уметности који нису излагали у Врању у протекле 5 године.

Пријаве за конкурс са потребном документацијом треба послати најкасније до 30. септембра 2018. године. Пожељно је да  пријаве  буду у електронској форми.

Документација за конкурс  треба да садржи:

-Податке о аутору (име презиме, адреса, e-mail и контакт телефон)

-Фотографије изложбених радова (мин. 5 фотографија у PDF  до 25 MB, подтке о радовима (техника, димензије, годину настанка).

-Сажети  концепт изложбе

-Технички опис изложбе (уколико се користе техничка средства која галерија не поседује уметник је у обавези да их за изложбу обезбеди)

-Професионална биографија

-Предлог додатних програма (уколико су део изложбе)

Уколико  уметници нису у могућности да документацију пошаљу електронским путем

пријаве могу послати  (са назнаком ''За излагачки конкурс  Галерије Народног музеја Врање  за 2019.'') поштом на адресу: Галерија Народног музеја Врање, Пионирска 1/29. новембар/17 500 Врање

Конкурсни материјал се не враћа.

Резултати конкурса биће објављени до краја новембра  2018. године на званичном сајту Музеја   www.muzejvranje.rs   и  facebook  страницама  Музеја и Галерије.

Конкурс је отворен до 30. септембра 2018.године

Пријавни лист можете преузети овде