Позивамо Вас на представљање књиге

Стана Динић Кочајић, рецезент књиге
Благоје Савић, уредник књиге

Петак, 14. децембар 2018. у 20 сати

"Поздрави из Јенеа" су друга књига аутора Драгана Ђорђевића, архитекте из Врања који се осим свог основног позива бави и сликањем и писањем. После "Записа из утробе", дневника који говори о периоду за време бомбардовања Србије 1999, "Поздрави" су такође аутобиографско дело и прича о времену које је аутор провео у војсци у Вуковару 1984 и 1985. године. Млади архитекта који је пројектовао командну зграду а и углавном био вредан и узоран војник позван је на разговор. Док се он нада похвали, испоставља се да је, напротив реч о саслушању  због вицева које је правио а који су сматрани антисистемским. Уместо да буде награђен, како је очекивао,  он у ствари, бива кажњен. Један план у књизи се бави самим ислеђивањем од стране службе безбедности, а други, као контраст чине писма која је слао и добијао за време служења војног рока, те тако прожимање ова два плана даје занимљив и несвакидашњи колорит овом књижевном делу. У Галерији Народног музеја књига је представљена у амбијенту који допуњава слику о аутору и његовом раду јер су на зиду била платна Ђорђевићева платна, од којих су нека настала баш у вези са догађајима из књиге. Разговор са аутором, рецезентом Станом Динић Кочајић, књижевницом, и уредником Благојем Савићем, писцем и књижевним критичарем водила је Славица Цветковић, новинар.