Поводом 20 година од почетка НАТО агресије

Град Врање, СУБНОР Града Врања и
Историјски архив "31. јануар" Вас позивају на изложбу

ВРАЊЕ ПАМТИ НАТО ЗЛОЧИНЕ 1999 - 2019.

Петак, 15. март 2019. у 18:00  сати

У Малој сали Галерије Народног музеја градоначелник Врања др Слободан Миленковић отворио је изложбу под називом “Врање памти НАТО злочине”. Изложбу је поводом 20 година од почетка НАТО агресије организовао Град Врање, СУБНОР и Историјски архив 31. јануар Врање.

Градоначелник Врања др Слободан Миленковић рекао је да је сваки од 78 дана проведених под бомбама гушио радост, снове, осмехе породица недужних, часних и никада прежаљених.

„Свака од стотинак изложених слика представља тренутак једног злог времена која говори о свој тежини боли, патње, губитка и жалости. Сваки приказ тог тренутка носи истинску личну и колективну трагедију сваког српског дома“, нагласио је градоначелник. О самој изложби говорила је Бранка Јаначковић, једна од аутора изложбе.

Отварањем изложбе почео је програм обележевања 20 година од НАТО агресије.
(Преузето са сјта "Врањске Плус")