8. август – 30. септембар 2019. године

Конкурс је отворен до 30. септембра  2019.године

Народни музеј  Врање расписује Конкурс за самосталне и групне изложбе за излагачку сезону 2020. године у Галерији Народног музеја Врање.

Пријаву могу поднети ликовни и визуелни уметници одговарајуће школске спреме као и историчари уметности са ауторским пројектом из области савремене уметности који нису излагали у Врању у протеклих 5 година.

Пријаве за конкурс са потребном документацијом треба послати најкасније до 30. септембра 2019. године.

Пожељно је да  пријаве  буду у електронској форми.

Пријава  треба да садржи:

1. -Податке о аутору (име презиме, адреса, контакт телефон, e-mail и, уколико постоји, интернет презентација)
  2. Фотографије изложбених радова и податке о њима (назив, техника, димензије, година настанка или трајање и година настанка).
  3. -Сажети  концепт изложбе
  4. -Технички опис изложбе (уколико се користе техничка средства која галерија не поседује уметник је у обавези да их за изложбу обезбеди)
  5. -Професионална биографија
  6. -Предлог додатних програма (уколико су део изложбе)

Уколико  уметници нису у могућности да документацију пошаљу електронским путем пријаве могу послати  (са назнаком ''За излагачки конкурс  Галерије Народног музеја Врање  за 2020.'') поштом на адресу: Галерија Народног музеја Врање, Пионирска 1 или 29. новембра ББ, 17 500 Врање

Пријаву је могуће предати и лично, у просторијама Галерије Народног музеја Врање (29. новембра ББ, Врање)

Конкурсни материјал се не враћа.

Резултати конкурса биће објављени 31. октобра 2019. године на званичном сајту Музеја   www.muzejvranje.rs   и  facebook  страницама  Музеја и Галерије.

Излагачки услови који се пружају уметницима су:

1. Израда каталога
  2. Израда плаката и позивница
  3. Техничка и стручна помоћ приликом постављања изложбе
  4. Обавештавање јавности и медијска покривеност изложбе.

Више информација о условима излагања можете добити на телефоне 017 414 120 и 062 423 789 или на e-mail: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Пријавни лист можете преузети овде